SHŠ Viva Gladius Plzeň

Jsme Plzeňská skupina historického šermu, která se zabývá obdobím starověkého Říma, konkrétně , bojovým uměním a životem Gladiátorů. Jedná se o fascinující, ale velmi krutou část světových dějin.

ČLENOVÉ:


DIANA LUKRECIA:
(Diana Bohuslavová): 

Diana je majitelkou ludu ( školy gladiátorů). Je tedy Dominou všech zdejších gladiátorů a gladiatrix. V Římě se o ní povídá, že pochází z rodiny kočovných herců a ke svému jmění, že se dostala přes dědictví. Také se povídá, že si pro tělesnou potěchu chodí za svými gladiátory. To je vlastně pravda neboť se provdala za Scipiona. V Římě se toho zkrátka povídá, a vždy bude povídat hodně. Jisté je, že jsou její titáni ve vynikající kondici a pod její něžnou rukou, každý z nich umí vzít dav za srdce. Pánové, pozor na dvoření se této krásce, neb tím riskujete boj se samotným Scipionem!


SCIPION: (Jindřich Bohuslav):

Scipion je jediný přeživší voják z IX.legie, která byla zničena na severu Britanie Piktskými kmeny. Po jeho návratu jej římští aristokraté prohlásili za zbabělce, a vrhli do otroctví. Již je tomu několik roků co z něj udělali gladiátora, díky svým bojovým dovednostem a zkušenosti, se rychle stal šampionem arény, kterému diváci s úctou provolávají slávu, získal si zpět svobodu, ale dále zůstal svobodným gladiátorem. Scipion je s životem gladiátora spokojen, říká, že je to stejné, jako život legionáře, jen nemusí denně pochodovat, má čerstvé jídlo, a dokonce po osvobození pojal za ženu samotnou Dianu Lukrecii. Od té doby také pěkně ztloustnul, což je pro gladiátora dobře!NEMESIUS:
(Honza ,,Zelí“ Zelenka):

Nemesius pochází z Gálie.  Je  prvorozeným synem kmenového náčelníka. Když jeho otec se všemi válečníky kmene padli ve snaze zastavit Římany. Tak co by prvorozený syn, v pouhých 17ti letech, organizoval obranu vesnice. Ač se snažil, neměl prostředky nezbytné k vítězství. Jeho kmen byl pobit do posledního, jediný Nemesius byl ušetřen, a to jen díky urputnému boji, kdy s dvěma laténskými meči pobil tolik Římanů, že stál na kopci z jejich těl. Tyto dva meče jej provázejí na jeho pouti za osudem. Pohlédnout na ně můžete pokaždé, když Nemesius vstoupí do arény.


FERREI: ( Standa ,,Steni“ Procházka)


Veškeré naše fotky zobrazíte kliknutím na štít     

                   


30.5.2019 Vystoupení pro 25.ZŠ. v Plzni. Skvělá atmosféra, úžasné publikum.


Antický den Keltský skanzen v Jivjanech 22.6.2019. Úžasná akce, děkujeme Vousovu kmenu za pozvání!! A pak hurá do obce Krsy na repete.


17.8.2019 Den oživlé historie a her v Kelstském skanzenu Jivjany. Opět úžasná akce!!!!3,125 total views, 1 views today

1 komentář u „SHŠ Viva Gladius Plzeň

  1. Pěkná parta, moc pěkné fotky, a tu vaší kočandu, tu Dianu bych hned smotal, kdybych se nebál Scipiona. 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *