SHŠ Viva Gladius Plzeň

Jsme Plzeňská skupina historického šermu, která se zabývá obdobím starověkého Říma, konkrétně , bojovým uměním a životem Gladiátorů. Jedná se o fascinující, ale velmi krutou část světových dějin.

ČLENOVÉ:


DIANA LUKRECIA:
(Diana ,,Cookie“ Bohuslavová): 

Diana je majitelkou ludu ( školy gladiátorů). Je tedy Dominou všech zdejších gladiátorů a gladiatrix. V Římě se o ní povídá, že pochází z rodiny kočovných herců a ke svému jmění, že se dostala přes dědictví. Také se povídá, že si pro tělesnou potěchu chodí za svými gladiátory. To je vlastně pravda neboť se provdala za Scipiona. V Římě se toho zkrátka povídá, a vždy bude povídat hodně. Jisté je, že jsou její titáni ve vynikající kondici a pod její něžnou rukou, každý z nich umí vzít dav za srdce. Pánové, pozor na dvoření se této krásce, neb tím riskujete boj se samotným Scipionem!


SCIPION: (Jindřich ,,Bohy“ Bohuslav):

Scipion je jediný přeživší voják z IX.legie, která byla zničena na severu Britanie Piktskými kmeny. Po jeho návratu jej římští aristokraté prohlásili za zbabělce, a vrhli do otroctví. Již je tomu několik roků co z něj udělali gladiátora, díky svým bojovým dovednostem a zkušenosti, se rychle stal šampionem arény, kterému diváci s úctou provolávají slávu, získal si zpět svobodu, ale dále zůstal svobodným gladiátorem. Scipion je s životem gladiátora spokojen, říká, že je to stejné, jako život legionáře, jen nemusí denně pochodovat, má čerstvé jídlo, a dokonce po osvobození pojal za ženu samotnou Dianu Lukrecii. Od té doby také pěkně ztloustnul, což je pro gladiátora dobře!NEMESIUS:
(Honza ,,Zelí“ Zelenka):

Nemesius pochází z Gálie.  Je  prvorozeným synem kmenového náčelníka. Když jeho otec se všemi válečníky kmene padli ve snaze zastavit Římany. Tak co by prvorozený syn, v pouhých 17ti letech, organizoval obranu vesnice. Ač se snažil, neměl prostředky nezbytné k vítězství. Jeho kmen byl pobit do posledního, jediný Nemesius byl ušetřen, a to jen díky urputnému boji, kdy s dvěma laténskými meči pobil tolik Římanů, že stál na kopci z jejich těl. Tyto dva meče jej provázejí na jeho pouti za osudem. Pohlédnout na ně můžete pokaždé, když Nemesius ,,Nezlomný Gal“ vstoupí do arény.


FERREI: (Standa ,,Steni“ Procházka)

Ferrei je jedním ze Sarmatských válečníků zajatých v bitvě. Pro svou odvahu, sílu a houževnatost, byl na trhu s otroky v Efezu odkoupen lannistou, a začal trénovat jako Retiárius. Měsíc po měsíci, rok po roce vítězil Ferrei v Efezké aréně, až do doby, kdy se ocitl na hraně 30ti let. Tehdy se na slavný ,,Běs z Efezu“ přijela podívat samotná Diana Lukrecia. Byla nadšena Ferreiovým stylem boje, a rozhodla se, že tento bijec bezesporu patří do velkého kolosea v Římě. Vyjednávání o prodeji bylo dlouhé, a cena vysoká, přes to vše můžete nyní vidět Ferreie, mocného ,,Běsa z Efezu“ v jejím ludu.


DULCIA: (Valerie ,, Máslíčko“ Kadlecová)

Dulcia pochází z Britannie, ze země kde ženy bojují jako muži. Po jejím zajetí, byla uvržena do role sexuální otrokyně. Tento osud však odmítla. Když jí ,,navštívil“ první Říman, ihned jej usmrtila. Za trest byla předhozena vlkům v aréně. Přes to že jí bylo k obraně dáno pouze kopí, pobila Dulcia celou smečku. Onehdy jí přihlížející diváci přezdili na ,, Vlčí zhoubu“. Život byl odvážné gladiatrix ponechán, aby bavila lid svým bojovým umem v aréně. Zde jí také spatřila Diana Lukrecia a koupila ji. Dulcia prahne po svobodě, a nyní ví, že v Dianině slavném ludu jí může získat zpět.


Veškeré naše fotky zobrazíte kliknutím na štít     

                   


30.5.2019 Vystoupení pro 25.ZŠ. v Plzni. Skvělá atmosféra, úžasné publikum.


Antický den Keltský skanzen v Jivjanech 22.6.2019. Úžasná akce, děkujeme Vousovu kmenu za pozvání!! A pak hurá do obce Krsy na repete.


17.8.2019 Den oživlé historie a her v Kelstském skanzenu Jivjany. Opět úžasná akce!!!!


8,297 total views, 1 views today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *